moje,vaše a naše oblíbené seriály

Srpen 2009

2. kolo SONC

31. srpna 2009 v 12:16 | Jane |  Soutěže
Lidi jsem v druhém kole v SONC s Carsonem Beckettem(moc děkuju za předešlé hlasy) a znova Vás prosím hlásněte mi tady: http://revange.blog.cz/0908/2-kolo-sonc
Moc děkuju

Jane

SGA píseň - video

31. srpna 2009 v 8:56 | Jane,Anna a Petra |  Stargate Atlantis

Zpívající planeta - 5.část(poslední část)

30. srpna 2009 v 21:34 | Jane |  Povídky
2. ZPÍVAJÍCÍ PLANETA
(5. část)
Plk. Mitchell s Valou se vrátili. Gen. Hammond a tým 1. a 2. už na ně čekali. Mysleli si, že i dr. McKay bude s nimi, ale ten nikde. Ani dr. Keller se nevrátila.
,,Tak co to bude tentokrát.'' zašeptala plk. Jane O'Neill. Slyšel to jen plk. Jack O'Neill a pplk. John Sheppard.
,,Plukovníku Mitchelli, kde máte doktora McKaye a doktorku Keller?'' zeptal se generál. Nebyl moc nadšený, že se vrátili bez nich.
,,Vše vysvětlím, ale Vala potřebuje rychle doktora.'' řekl plk. Mitchell a šel s Valou na ošetřovnu. Ostatní jen zírali.
Plk. Mitchell zašel s Valou na ošetřovnu. Nejen Vala, ale i on byl naštvaný.
,,Doktore!'' zavolal plukovník.
,,Ano plukovníku? Co se stalo?'' zeptala se dr. Janet Fraiser, která se hned objevila.
,,Je to dlouhý příběh, ale na to není čas!'' začal plukovník.
,,Teď sama slyšíš, co Mitchell myslí!'' zazpívala Vala. Dr. Fraiser jen koulila očima.
,,Jak se ti to stalo?'' zeptala se po chvilce.
,,Dostal jsem vodu z jedné studně.'' zazpívala.
,,Tady je vzorek té vody.'' a podal dr. Fraiser flašku s vodou. Ta to odnesla do laboratoře, pak se vrátila k Vale. Mitchell mezitím odešel do zasedačky, kde na něho čekali ostatní.
,,Teď ti odeberu krev. Jak ti jinak je?'' a odebrala Vale krev.
,,Je mi fajn, než na to, že zpívám. Nejsem jediná. I doktorka Keller se napila. Ale ta tam zůstala a stará se o raněné.'' vše Vala zazpívala, jak se to stalo. I proč tam zůstal dr. McKay.
Plk. Mitchell zašel do zasedačky. Sedl si na volnou židli. Všichni na něho zírali. Chtěli vědět, co se stalo. Proč se vrátili jen ty dva, a proč musela Vala na ošetřovnu.
,,Plukovníku, čekáme na Vaše hlášení.'' promluvil do ticha gen. Hammond. Plk. Mitchell se podíval na všechny a pak začal. Řekl vše, co se stalo na planetě, když se tam s Valou vrátil. Nikdo ho nepřerušil. Když plk. Mitchell skončil, tak bylo hrobové ticho. Nikdo nic neřekl. I plk. Jane, byla zticha, která by si ráda do Mitchella rýpla.
,,Dokud nebudou testy jak Valyniny krve a rozbor té vody, co jste přinesli, tak tu všichni zůstanete. Pak se uvidí. Rozchod.'' promluvil do ticha generál. Nikdo nic neříkal. Všichni se stavěli za Valou a dělali jí společnost. Za pět hodin přišli výsledky, jak té vody, tak i krve Valy. Všichni se sešli znova v zasedačce. I Vala přišla.
,,Už přišly výsledky. Ve vodě se našly mikroby. I ve Vale jsou. Jsou neškodní, jen zabraňují člověku mluvit. Jen musí zpívat. Pokoušíme se vytvořit lék. Dokážeme nejen vyléčit Valu, ale i doktorku Keller i obyvatele té planety.'' oznámila dr. Fraiser. Gen. Hammond byl nadšen.
,,Nejdřív to vyzkoušejte na mně.'' zazpívala Vala. Všichni souhlasili. Doktorka se šla podívat do laboratoře, jak si vedou. Za 10. minut musela Vala na ošetřovnu. Lék byl hotov. Dr. Fraiser píchla Vale lék. Hodinu se čekalo, co se stane.
,,Ahoj lidi.'' promluvila Vala po hodině. Mluvila, nezpívala. Lék fungoval. Nejen Vala, ale i ostatní byli rádi. Hned se vyrobilo spoustu toho léku. Když bylo hotovo, tak se na tu planetu vrátil nejen plk. Mitchell a Vala, ale i dr. Fraiser a tým plk. Jane O'Neill.
Plk: Jane O'Neill, pplk. John Sheppard a Teal'c zůstali u brány a byli ve spojení s plk. Mitchellem, který šel s dr. Fraiser a Valou po louce. Sledovali je, než jim zmizeli z očí.
,,Tak pánové, udělejme si pohodlí.'' pronesla plk. Jane a sedla si a dala si stonek od květiny do úst. Pplk. Sheppard si také sedl a hrál si s kamínky. Teal'c stál a byl ve střehu. Čekali až se tým plukovníka Mitchella a doktorky vrátí a budou moci zpět domů.
Hned jak přišli plk. Mitchell, Vala a dr. Fraiser šli do lesa za dr. Keller. Tam také našli dr. McKaye.
,,Už jste tady. Tak co? Máte lék?'' vstal ze židle a chrlil otázku za druhou dr. Mckay.
,,Ano Rodney, lék je.'' odpověděla Vala. Dr. McKay čučel na Valu.
,,Super. Jsem rád, že už… mluvíš.'' vysoukal ze sebe.
,,Lék bude působit až za hodinu.'' řekla dr. Fraiser a píchla lék dr. Keller.
,,Jak jsou na tom?'' zeptala se Vala dr. Keller. Keller naznačila, že už líp. Plk. Mitchell se zeptal dr. McKaye, jak dopadl výslech. Dr. Mckay vše řekl. Teda skoro vše. Neřekl, že vybuchl vzteky a málem se s Marcelem popral. Dr. Fraiser za pomoci Valy dala lék všem obyvatelům planety. I Marcelovi, který způsobil, že Vala s dr. Keller zpívaly. Za hodinu každý vesničan mluvil úplně normálně. Dr. Fraiser nechala zbytek léku u Margharity, kdyby se náhodou někdo nakazil a začal by zpívat. Dr. Keller dala pokyny lékařům, jak se mají starat o zraněné, kteří byli na tom už dobře. I ten co málem nepřežil. Margharita všem moc poděkovala a dr. McKaye políbila na tvář. Ten hned zrudnul a nedokázal ze sebe vyslovit žádné slovo. Pak se všichni vydali k bráně, kde na ně čekal tým plk. Jane.
Vala šla k DHD zadat adresu domů, když dorazili k bráně. Plk. Jane a pplk. Sheppard hned vstali ze země.
,,Tak jak to šlo?'' zeptala se plk. Jane.
,,Výborně.'' odpověděl plk. Mitchell. ,,Koukám, že pěkně hlídáte.'' dodal.
,,No, co. Nic se nestalo, tak co? A stejně Teal'c byl ve střehu.'' nedala se plk. Jane.
,,Vskutku.'' souhlasil Teal'c. Plk. Mitchell jen mávl rukou a nechal to být. Šel zadat kód, aby mohli projít.
,,Doktore McKayi.'' ozvalo se za nimi. Všichni se otočili a podívali se na muže, který utíkal za nimi. Byl to Marcelo. Mluvil jako ostatní.
,,Co chcete?!'' obořil se na něho dr. Mckay.
,,Chci se Vám i tady doktorce Keller a Vale omluvit za to, co jsem udělal a nevěřil Vám. Moc mě to mrzí. Promiňte.'' omluvil se Marcelo.
,,To je v pořádku.'' odpustila mu Keller a Vala se jen usmála a prošla s Keller a Fraiser bránou.
,,Sice Vám odpustily, ale já ne! A teď s dovolením, chci se vrátit domů!'' odpověděl nevrle dr. Mckay. Marcelo se rozloučil a utíkal zpět k lesu.
,,No tak Rodney, vždyť se omluvil. Lituje toho a ty jsi na něho zlý.'' popichovala ho plk. Jane. Dr. McKay jen zkřivil obličej a prošel bránou. Po něm prošel zbytek a brána se deaktivovala.

Zpívající planeta - 4.část

29. srpna 2009 v 17:14 | Jane |  Povídky
2. ZPÍVAJÍCÍ PLANETA
(4. část)
Vala šla pomoci dr. Keller. Když přišla, tak dr. Keller zakryla dekou jednoho z mužů. Dr. Keller se podívala, kdo přišel.
,,Podlehl všem zraněním. Nebylo mu pomoci.'' oznámila Vale.
,,Jak jsou na tom ostatní?'' zeptala se Vala na zbytek raněných.
,,Mají větší šanci na přežití. Jen jeden mi dělá starosti.'' a ukázala na jednoho raněného. Stále měl teplotu. Ani antibiotika nezabírala. Vala se začala starat o ty co na tom byli lépe a Keller o toho jednoho. Snažila se ze všech sil zachránit mu život. Obě byly unavené, ale nevzdávaly to.
,,Nemáte žízeň?'' ozval se za nimi muž. Obě se lekly a podívaly se na muže. ,,Promiňte, nechtěl jsem Vás vylekat.'' usmál se muž.
,,V pořádku. Voda by bodla.'' uznala dr. Keller a Vala jen kývla na souhlas. Obě si vzaly hrnek vody od muže a naráz vodu vypily.
,,Díky.'' poděkovaly mu obě dvě. Muž se na ně usmál, vzal hrnky a šel pryč. Vala a dr. Keller se daly znovu do ošetřování. Po chvilce se obě začaly cítit nějak divně. Ani jedna nechápala co se to děje.
Dr. McKay si povídal s Margharitou. Oba dopili čaj. Obyvatelé se pomalu dali do práce. Vše bylo v pořádku jako předtím.
,,Omluvte mě, Rodney.'' usmála se Margharita, vzala šálky a šla je odnést do domu. Dr. McKay osaměl. Jenže jen na chvilku. Přiběhla Vala.
,,Co se děje?'' zeptal se dr. McKay a udiveně se díval na Valu.
,,Kde je Margharita?'' zazpívala Vala. Dr. McKay jen na Valu zíral.
,,Proč zpíváš?'' zeptal se ji nakonec.
,,Proč asi! Z nudy!'' zazpívala rozzlobeně. Nejen, že se na Valu divně díval, ale měl z ní i strach. Takhle rozzuřenou ji ještě neviděl.
,,Jak se daří Keller?'' zeptal se Mitchell, který se zrovna vrátil.
,,Jak se to veme!'' zazpívala Vala.
,,Co se tu stalo?'' zeptal se Mitchell a díval se na dr. McKaye.
,,Ty ses napila té vody z té studny, o které mi vyprávěla Margharita. Proč jsi to udělala?'' došlo McKayovi.
,,Asi z legrace! S doktorkou jsme se chtěly před tebou předvést, jak zpíváme!'' vyštěkla na dr. McKaye. Ten měl co dělat, aby se před Valou neschoval za plukovníka.
,,Co je tu za křik?'' zeptala se Margharita, která se zrovna vracela. Plk. Mitchell uklidnil Valu, a pak ji vyzval, aby řekla co se stalo. Vala vše řekla. ,,Marcelo.'' řekla Margharita.
,,Kdo že?'' zeptal se plk. Mitchell.
,,Marcelo. Ten Vám přinesl tu vodu.'' řekla Margharita.
,,Valo, ty se vrátíš semnou zpátky na Zem a vezmeme s sebou vzorek té vody. Doktorka se bude dál starat o raněné a ty McKayi vyslechneš s Margharitou tou Marcela.'' rozhodl plk. Mitchell. Mitchell s Valou a se vzorkem vody se vydali zpět na Zem. Dr. Keller dál pečovala o raněné a dr. McKay s Margharitou šli za Marcelem.
Dr. McKay s Margharitou došli k domku Marcela. Margharita zaklepala. Chvilku se nic nedělo až po chvilce otevřela dveře mladá žena.
,,Stalo se něco Marharito?'' zeptala se žena a dívala se na ni i na McKaye.
,,Carmilo, kde je Marcelo?'' hned se zeptala Margharita na jejího muže.
,,Je v obýváku. Co se děje?'' začínala být vystrašená Carmila. Dr. McKay vrazil do
dveří a šel hned do obýváku. Věděl kde je, protože byl už u Margharity. Vypadalo to tam úplně stejně. Jen jinak barevné stěny. Dr. McKay by nikdy nepřiznal jak si všech z SGC váží, jak mu na nich záleží. Prostě, že je má rád.
,,Proč jsi dal Vale a Jennifer vodu z té studně?'' vyštěkl McKay na Marcela. Margharita rychle šla za McKayem. Marcelo se na dr. McKaye zíral s vytřeštěnýma očima. Pak se podíval na Margharitu.
,,Co to ten blázen mele?'' zeptal se Marcelo Margharity.
,,Nedělej, že nic nevíš! Vala že přesně popsala!'' neudržel se McKay.
,,Uklidněte se, Rodney. Marcelo, řekni celou pravdu!'' zasáhla do rozhovoru Margharita. Carmila si sedla. Nic nechápala.
,,Ty jsi na jejich straně?!'' a podíval se na Margharitu.
,,Byl jsi to ty nebo ne?'' zeptala se Margharita.
,,Jo byl! A co? Stejně nám nechtějí pomoci! Jen nás využívají!'' vstal a přiznal se Marcelo.
,,Využít?! Vždyť Jennifer dělá co, může, aby pomohla Vašim lidem!'' nedal se McKay.
,,Rodney, Marcelo! Nechte toho!'' okřikla je Margharita. Ty dva by se nejspíš porvali.
,,Jdu za Jennifer! Toho člověka už nechci vidět!'' řekl McKay a odešel.
,,Marcelo, proč
jsi za mnou nepřišel?'' pokračovala Margharita.
,,Protože ty jsi na jejich straně! Nevidíš, jak tě využívají! Tu vodu jsem měl dát i jemu!'' rozčiloval se Marcelo.
,,Měl jsi za mnou přijít! Promluvili by jsme si! Teď tu zůstaň! Carmilo ohlídej ho!'' rozkázala Margharita a po té taky odešla.

Samantha Carter - narozeniny

28. srpna 2009 v 23:00 | Jane |  Sargate SG1
VŠECHNO NEJLEPŠÍ!!!Diplom - od Selendra Yoko DarkCat za SB

28. srpna 2009 v 22:13 | Jane |  Diplomy
MOOOC DĚKUJU JE NÁDHERNÝ


Zpívající planeta - 3.část

28. srpna 2009 v 11:55 | Jane |  Povídky
2. ZPÍVAJÍCÍ PLANETA
(3. část)
Když dr. McKay s Margharitou vyšli ven, viděli už jen spoušť. Jeden z obyvatelů planety ležel mrtvý na zemi. Pak si všimli plk. Mitchella, Valy a dr. Keller. Plk. Mitchell s Valou stále mířili s M-4.
,,Co se tu děje?'' zazpívala Margharita.
,,Omlouváme se, ale ten člověk co leží na zemi je Goald.'' vysvětlila Vala. Mitchell mezitím šel k mrtvímu tělu.
,,Je mrtvý. I ten Goald. Musíme doufat, že nedal znamení svým přátelům.'' poznamenal ironicky plk. Mitchell. Obyvatelé planety pomalu vylézali ze svých domků. Měli stále strach. Margharita nechala svolat všechen lid a řekla jim co věděla od dr. McKaye. Dr. McKay mezitím řekl plukovníkovi, dr. Keller a
Vale co zjistil od Margharity.
,,Dobrá práce McKayi.'' pochválil ho plk. Mitchell. Vala jen dr. McKaye poklepala na rameni a usmála se. Dr. McKay byl v tu chvíli na sebe hrdý. Plk. Mitchell šel s dr. Keller za Margharitou.
,,Všechno v pořádku?'' zeptal se Mitchell.
,,Skoro. Chceme ho pohřbít. Byl to hodný člověk. Jmenoval se Othelo.'' řekla smutně Margharita.
,,My všechno zjistíme. To je naše doktorka Jennifer Keller.'' představil dr. Keller plk. Mitchell.
,,Těší mě. Já jsem Margharita.'' a potřásly si ruce.
,,Kde máte nemocné?'' zeptala se dr. Keller.
,,Pojďte za mnou.'' a zavedla Margharita k nemocným dr. Keller.
,,A my zjistíme, jak se sem ten Goald dostal.'' rozhodl plk. Mitchell. Rozdělili se a každý se šel poptat ostatních obyvatel planety.
Když dr. Keller viděla pět mužů raněných, tak se zhrozila. Okamžitě jí došlo od čeho mají to zranění. Bylo to způsobeno tyčovou zbraní Goaldů. Přisedla k prvnímu muži. Čelo měl úplně hořící a propocené. I sebou maličko škubal. Bylo to tou horečkou. Ránu dostal do břicha. Byl do půl těla svlečen a na ráně list. I ostatní byli na tom úplně stejně. Dr. Keller sundala muži z břicha list a koukla na ránu. Byla moc ošklivá. Z rány mu stále tekla krev. Vytáhla pár lékařských nástrojů, které měla u sebe. Muže si poslechla, jak dýchá. Napojila ho na přístroje.
,,Doktorko, jak je na tom?'' zeptala se Margharita. Keller jí neodpověděla a dál se soustředila, aby zachránila muži život. Dala mu morfin na bolest a antibiotika. Když muž byl stabilizovaný a přístroje fungovaly, jak by měly, tak přešla k dalšímu muži. Postupně takhle přišla ke všem mužům a zachraňovala je. Když byla hotová, tak se podívala na Margharitu.
,,Někteří muži mají šanci na přežití. Zranění jim způsobila goaldská tyč. Je to ta samá zbraň, kterou měl ten muž u sebe. Byl mezi vámi nepřítel.'' vysvětlila. Margharita znovu poslouchala. Moc moudrá z toho nebyla.
,,Je pravda, že někteří z nás se vydávají mimo les, ale vždycky se vrátí.'' vzpomněla si.
,,A tak se to mohlo stát. Ten Othelo byl mimo les jako obvykle a ten Goald ho chytil a zajal ho tak, že do něho vlezl. Nikdo z vás nic nepoznal. Snažila se vás všechny zabít. Problém je, že než zemřel mohl kontaktovat své goaldí přátelé.'' obávala se dr. Keller. I Margharita. Margharita nechala dr. Keller pracovat a šla za plk. Mitchellem, Valou a dr. McKayem.
Plk. Mitchell, dr. McKay a Vala se vyptávali všech lidí z vesnice. Nikdo nic neviděl, ale jen slyšeli výstřely. Nejspíš se báli něco říci. Všichni tři byli už venku, když k nim přišla Margharita.
,,Zjistili jste něco?'' zeptala se se svým zpěvným líbezným hlasem.
,,Nikdo nic neviděl, jen slyšeli výstřely.'' odpověděl plk. Mitchell.
,,jak si vede doktorka Keller?'' zeptala se Vala.
,,Snaží se jim pomoci. Byli postřeleni nějakou tyčovou zbraní. Někteří mají větší šanci na záchranu.'' odpověděla.
,,Plukovníku, mohu jít doktorce pomoci?'' zeptala se Vala.
,,Ano, můžeš, Valo. Kdyby něco ozvy se.'' povolil plk. Mitchell. Vala se usmála a šla za dr. Keller.
,,A co my teď podnikneme?'' zeptal se dr. Mckay.
,,Vy tu zůstanete a hlídejte vesnici. Já se půjdu podívat do okolí jestli tu není ještě nějaká Goald.'' rozhodl plk. Mitchell. Dr. McKay jen zíral. On a hlídat? Vždyť není voják, ale nic nenamítal. Plk. Mitchell šel z lesa na průzkum okolí. Dr. McKay si sedl na dřevěné podium, které používala Margharita, když něco zdělovala lidu. Měl přehled po celé vesnici. Margharita si sedla vedle něho.
,,Máte strach?'' zeptala se ho. Dr. McKay se na ni podíval.
,,Ne, vůbec nemám strach.'' zalhal bledý jak stěna McKay. Náhle zašustilo listí. Dr. McKay rychle vstal a byl připraven střílet. Kdyby vystřelil, tak by trefil kočku, která zrovna vyběhla z jednoho domku. S úlevou si zase sedl.
,,Počkejte tady. Udělám Vám čaj.'' řekla s úsměvem Margharita a odešla. Za pár minut se vrátila i s čajem. ,,Tady, pijte, ale je ještě horký.'' podala mu čaj. Dr. McKay se jen usmál a napil se. Oba mlčky seděli a McKay popíjel krásně voňavý čaj. Byl moc dobrý, ale byl to jiný čaj, než měl předtím. Cítil se po něm fajn a uvolněný. Úplný zázrak.Zpívající planeta - 2.část

28. srpna 2009 v 9:40 | Jane |  Povídky
2. ZPÍVAJÍCÍ PLANETA
(2.část)
Vala zadala adresu a plk. Mitchell kód a po chvíli prošli bránou. Gen. Hammond je očekával.
,,Kde máte doktora McKaye?'' hned se zeptal gen. Hammond, když nepřišel s plukovníkem a Valou.
,,Hned Vám vše řekneme, pane.'' řekl plk. Mitchell. Generál nechal svolat všechny týmy, které byly zrovna na základně do zasedačky. Když dorazili všichni, tak plk. Mitchell začal vyprávět. Vala ho občas přerušila a dodala co plukovník zapomněl říct.
,,Tak že, mi chcete říct, že jste doktora McKaye nechali na cizí planetě s obyvateli, které ani neznáme?'' ozval se gen. Hammond, když plk. Mitchell s Valou vše řekli.
,,No, ano, pane.'' přikývl plk. Mitchell.
,,Tak to se ti povedlo, Mitchi.'' začala si z plk. Mitchella utahovat plk. Jane O'Neill.
,,Ty by si udělala to samé.'' nedal se plk. Mitchell.
,,A stejně, doktora McKaye si ta Margharita dooost oblíbila.'' zastala se plukovníka Vala.
,,Nechte toho!'' křikl gen. Hammond. Všichni okamžitě ztichli.
,,Vy dva se okamžitě vrátíte a půjde s Vámi i doktorka Keller.'' rozhodl gen. Hammond. ,,Týmy 1. a 2. se připraví, kdyby nastaly komplikace.'' dodal Hammond. Všichni přikývli na souhlas. Dr. Jennifer Keller byla do 10. minut připravena a vyrazila na tu planetu s plk. Mitchellem a Valou. Tým 1. a 2. byli přichystáni kdykoliv vyrazit na pomoc.
Mezitím, když plk. Mitchell a Vala odešli, se žena obrátila na dr. McKaye. Dr. McKay byl celý bílý a ani se nezmohl na slovo. Ze všeho nejvíce si přál být doma. Pěkně v teplíčku. Margharita odvedla McKaye do jedné malé chatičky. Z venku vypadala úplně stejně jako ty ostatní. Vůbec se od sebe nelišily. Ale uvnitř to vypadalo úplně jinak. Domek byl dvoupatrový. V prvním patře byla malá, ale útulná kuchyňka. Kuchyňka byla propojena s obývacím pokojem. Nahoře byl pak pokojík a koupelna. Každý pokoj byl jinak barevný. Bylo to veselé. Margharita zavedla dr. McKaye do obývacího pokoje a posadila ho na pohovku.
,,Rodney, že?'' promluvila Margharita. Dr. McKay jen přikývl. ,,Dáte se čaj?'' zeptala se ho. McKay znovu jen přikývl. Margharita vstala a šla do kuchyňky. Dala vodu na vaření a připravila dva šálky na čaj. Dr. McKay se okolo sebe poohlídl. Musel uznat, že to tam vypadá úžasně. Za chvilku se Margharita vrátila i se šálky čaje a položila je na malý kulatý stoleček.
,,Napíte se, je výborný. Dávejte, ale pozor, je ještě horký.'' vyzvala ho. McKaye jen znovu přikýval. Vzal malý šálek do ruky a napil se.
,,Ten je vynikající.'' ožil náhle a začal mluvit. Margharita se jen usmála.
,,Jsem ráda, že Vám chutná.'' usmála se na něho. Náhle si dr. McKay uvědomil, že Margharita
nezpívá při mluvení jako venku.
,,Jsem si všiml, že nezpíváte.'' zajímal se. Jako by z něho strach spadl a začal se vyptávat.
,,Víte, to je takhle.'' začala Margharita. Napila se čaje a pokračovala. ,,Už od dávných let lidé zpívají při komunikace. Vše začalo tím, že jeden muž badatel našel studánku. Měl žízeň, tak se napil. Když pak někoho potkal, tak pozdravil, ale nemluvil, ale zpíval. Časem se nakazil celý národ. Každé dítě, které se tu narodí zpívá. Ale, když je člověk ve svém bytě, tak mluví normálně. Dědí se to z generace na generaci.'' dovyprávěla Margharita.
,,Úžasný.'' žasl dr. Mckay. ,,Tak že, jste tu nezažili žádné nepřátelé?'' zeptal se.
,,Ne, ale pro jistotu se naše vesnice skryla pod neviditelný štít. Existují nějací nepřátelé?'' divila se. Dr. McKay vyprávěl Margharitě o Goualdech, Orájích i Wraithech. Margharita jen poslouchala.
,,To zní strašně.'' promluvila, když skončil.
,,Ano, a nepřátelé znovu zaútočili. Znovu proti nim bojujeme a hledáme nové spojence.'' vysvětlil.
,,Tak že chcete, abychom byli my Vaši spojenci?'' chtěla se přesvědčit.
,,Ano, byla by to pro mě čest.'' potvrdil jí to. Margharita se usmála. Chtěla něco říci, když v tom někdo začal střílet. Oba hned vyběhli ven.1. Bleskovka

27. srpna 2009 v 11:30 | Jane |  Bleskovky
1. Ahojík
2. Jak se daří?
3. Jak se těšíš do školy?
4. Jaké byli prázdniny?
5. Jaký je tvůj nejoblíbenější seriál?
6. Jaký je tvůj nejoblíbenější film?
7. Co chceš na diplom?
8. Díky za účast
9. Měj se fajnově
10. pááááá

Diplom - od Micky za SB

27. srpna 2009 v 11:27 | Jane |  Diplomy
MOOOOC DĚKUJU


Zpívající planeta - 1.část

27. srpna 2009 v 11:16 | Jane |  Povídky
2. ZPÍVAJÍCÍ PLANETA
(1.část)
Třetí tým prošel bránou na cizí planetu. Všichni se kolem poohlédli. Kromě krajiny nic jiného nespatřili. Ani že by tu někdo žil. U brány byla úzká cestička. Jinak všude samá tráva a krásné květiny. Každá měla jinou barvu. Od bílé až po fialové.
,,Tady by se doktor Jackson ukýchal.'' poznamenal do ticha plk. Mitchell. Dr. Rodney McKay se se zvláštním pohledem na něj podíval. Plk. Mitchell ho ignoroval.
,,Já myslela, že na tu alergii bere léky.'' poznamenala Vala Mal Doran a darovala plukovníkovi úsměv. Dr. McKay je mlčky pozoroval.
,,Taky že je bere, ale je tu mnoho květin, že by mu nepomohly.'' vysvětlil plk. Mitchell a taky Vale daroval úsměv.
,,Aha, to byl vtip.'' zapojil se mrzutě dr. McKay.
,,Tak vyrážíme!'' rozhodl plk. Mitchell a jako první se vydal po cestičce. Hned za plukovníkem šla Vala a za ní dr. McKay.
,,Rodney, hlavu vzhůru.'' otočila se Vala na dr. McKaye. Dr. McKay se jen ušklíbl. Málo kdy se stalo, že by se usmál.
Asi po kilometru chůze došli do lesa. Což bylo zvláštní. Kde se tu vzal les? Krásně to v něm vonělo. Smrk, borovice i jedle se tu objevila. Ptáčci krásně zpívali a po cestě přeběhly dvě veverky.
Jehličí jim praskalo pod nohama.
,,Kde se tu vzal ten les?'' podivil se plk. Mitchell a zastavil se. Vala sledovala krajinu okolo a ne na cestu. Ani nevěděla co plukovník říkal, než do něho vrazila. Plk. Mitchell se podíval na Valu a usmál se.
,,Je to zvláštní, ale scanner vykazuje, že je tu život.'' řekl dr. McKay.
,,Vždyť je to jasné McKayi. Žijí tu zvířata.'' poznamenal ironicky plukovník. Dr. McKay se jen ušklíbl.
,,Myslím lidský život.'' dodal dr. McKay.
,,To jsi měl říci hned, doktůrku.'' řekla Vala a poklepala McKaye po rameni. Dr. McKay se podivně podíval na Valu.
,,Doktore McKayi veďte nás.'' rozhodl plk. Mitchell. Dr. McKay šel tedy jako první a řídil se podle scanneru. Po pár minutách došli na místo. Všichni tři zůstali v němém úžasu stát. Před nimi stály domy ze dřeva. A lidé zvláštně oblečeni, jak pracují. Nikdo si nevšiml, že je sledují tři páry očí.
Po chvíli úžasu se jako první vzpamatoval plk. Mitchell. Šel k mužovi, který byl nejblíže. Zrovna táhl vozík. Kolečko dosti vrzalo. Ve vozíku měl všelijaké houby. Vozík byl úplně plný. Ani jedna houba nespadla.
,,Ahoj, mohu tě na chvilku vyrušit?'' zeptal se plukovník a poklepal muži na rameno. Muž se na plukovníka podíval a vytřeštil oči. Pak uviděl Valu a McKaye. Položil vozík a utekl. ,,Počkej, my ti nechceme ublížit. Jen máme pár otázek.'' houkl za utíkajícím mužem. Jenže muž se ani neotočil a utíkal dál. Plk. Mitchell se vrátil k Vale s k McKayeovi. Za chvíli se vrátil muž. Šla s ním nějaká žena.
,,Vy jste ti, co prošli tím kruhem?'' zeptala se žena, která přišla blíž k nim. Byla krásná, ale v očích byla vidět její hrdost. Skoro naháněla strach. Zpříma se dívala do plukovníkových očí. Bylo zvláštní, že při mluvení zpívala.
,,Ano. Já jsem plukovník Cameron Mitchell, to je Vala Mal Doran a doktor Rodney McKay.'' představil všechny plukovník.
,,Vy jste lékař? Mohl byste nám pomoci.'' podívala se na dr. McKaye. Stále zpívala, když mluvila.
,,No…totiž…doktor ale vědy.'' vykoktal ze sebe doktor. Ty její oči mu naháněly strach. Byl i překvapen tím zpěvem.
,,Ale u nás máme doktora, který umí léčit.'' ozvala se zvesela Vala. Žena se na Valu upřeně zadívala.
,,A jak se jmenujete vy?'' zeptal se plk. Mitchell.
,,Margharita a to je Jonas.'' představila sebe a svého společníka. Zadívala se na plukovníka. ,,Jsme rod zpívající.'' dodala.
,,To vysvětluje, proč zpíváte při mluvení.'' řekla nahlas Vala.
,,Opravdu mátě někoho, kdo vyléčí můj lid?'' a dívala se na dr. McKaye.
,,Ano, máme. Rádi ho sem vezmeme. Jen musíme znovu projít bránou.'' potvrdil plk. Mitchell.
,,Dobře, vy dva jděte a on zůstane.'' a ukázala na dr. McKaye.
,,Já?'' udivený dr. Mckay ukázal na sebe.
,,Dobře, pokusíme se co nejdřív přijít.'' souhlasil plukovník.
,,To nemyslíte vážně plukovníku.'' nesouhlasil McKay. ,,Ať tu zůstane Vala a já půjdu s Vámi.'' dodal rychle.
,,Margharita si vybrala Vás doktore McKayi a ne mě.'' bránila se Vala.
,,Mckayi, vy zůstanete a za úkol máte, aby jste zjistil něco o tom to národu.'' rozhodl plukovník. A šel s Valou k bráně. Dr. McKay zůstal stát na místě a díval se za odcházejícím plukovníkem a Valou.


Diplom - pro Isabel za SB

26. srpna 2009 v 21:32 | Jane |  Diplomy

Diplom - od Isabel za SB

26. srpna 2009 v 21:31 | Jane |  Diplomy
MOOOC DĚKUJU


Diplom - od misa.revange za SB

26. srpna 2009 v 12:48 | Jane |  Diplomy
MOOOC DĚKUJU